laupäev, 27. august 2016

Suvi saabki juba läbi?!

August on olnud taaskord väga tegus. Nii palju teemasid on kajastamata, näiteks kuidas Lore üksi kodus hakkama saab? Või millistel võistlustel oleme käinud? Ning kus metsades konnanud oleme? Lisaks kõik muud erinevad tegevused ja käimised...

Alustuseks kuidas Lore üksi kodus hakkama saanud on?
Kõige õigem vastus on väga hästi! Algselt kartsin, et kuidas ta üksinda kodus päeva pealt hakkama saab, ta on ju harjunud käima igapäevaselt tööl ning nüüd järsku jääb täiesti üksinda. Reaalsus oli aga selline, et alguses oli tal seltsiks Cesar, vahepeal oli üksi ning mõne päeva sai ta veeta ka Marteni seltsis. Kui nad Cesariga koos olid, siis panin tööle ka Skype'i live kaamera. No see oli maailma igavaim live ever! Koerad magasid terve päeva lihtsalt maha, vahepeal vahetasid pesasid ning kõrgpunkt oli siis kui Lore üles ärkas, vaatas ringi, käis Cesari pessa piilumas ja läks magama tagasi... Midagi "põnevamat"pole ma never näinud, seega loobusin juba kaamerast teisel päeval. Ühesõnaga puhkab Lore üksi olles õhtuseks mölluks ennast korralikult välja.

Millistel võistlustel oleme käinud?
13. augustil käisime Jõulumäel agility võistlustel. Rajad olid väikse koeraga jooksmiseks mõnusad, mõne trikiga ning Lore skooris mini klassis esimese koha. Esimesel rajal oli Lore teine ajaga 19.08 ning kiirusega 4.61, teisel rajal oli ta aga esimene ajaga 19.90 ja kiirusega 4.52.

20. augustil käisime Leader'i mitteametlikel võistlustel ning seal tuli Lore teiseks. Lisaks A0'ile osalesime ka Open klassis, kus teisel rajal sai Lore disklahvi, seega autasustamisel me ei osalenud. Lisaks olin võistlustel ka abiline ning sain proovida natuke teistsugust võistluste korraldust.

Millistes metsades oleme konnanud?
Lisaks tavapärastele metsadele käisime sel nädalal Jussi loodusrajal ning Paukjärve loodusrajal. Kõikidel radadel saime ka palju kukeseeni, mida talveks külmikusse panna. Koerad said korralikult maiustada mustikatega, kaevata, käia ujumas ja eriti palju joosta. Pärast igat käiku oli Lore mõnusalt väsinud ja kindlasti ka väga rahul.

Muud erinevad tegevused ja käimised
21. augustil käisime Minni mäkkejooksul, algselt oli plaanis ainult kõrvalt vaatajad olla, kuid viimasel hetkel otsustasime ka jooksust osa võtta. Lore oli keskmiselt tubli Russell, kuid suurtele isastele Russellitele siiski vastu ei saanud. Järgmine kord harjutame veidi selliseks ettevõtmiseks ka, kuna Lore ei olnud päris kindel, mida tegema peaks ning hoog jäi mäe otsas veidi vaiksemaks. Sellegi poolest oli ta esimese korra kohta väga tubli.
Täna olime linnapreilid ning käisime Telliskivi Kirbuturul, meiega koos tulid ka Helen ja Leen. Koerad käitusid üldiselt väga tublilt, mõnele koerale tahtsid koos ka kambakat teha, aga me olime Heleniga pidurid. Üks tädi, kelle koera peale Lore väga kuri oli, arvas, et koerad tuleks siiski kokku lasta, sest muidu saabki Lorest tige koer.. No ma oleks ju teoreetiliselt võinud lasta Lore tema koera juurde, kuid ma juba tean, et see oleks lõppenud sellega, et Lore oleks teisele koerale ninna karanud. Ainuke, kellega Lore ja Leen sõbralikumalt koos käitusid oli üks nelja kuune spanjel, ilmselt tema ei tundunud kumbagi koera jaoks eriti ohtlik ning isegi mängu moodi liigutused kõlbasid veidi. Rahvamass Loret ei häirinud, kõikidele soovijatele oli antud ka luba pai teha ning nendest paidest oli tal täiesti suva. Eriti meeldis mõlemale koerale üllatus-üllatus lihalett! Eriti seetõttu, et degusteerimine oli samuti lubatud.
Homseks on meil plaanitud minna Luigele Tako agility võistlustele ning ülehomme läheme vaatame üle ka rebasetüdruku Triinu ja paneme Lore häälepaelad taaskord proovile :)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar