neljapäev, 30. aprill 2015

Kutsikakool

Eile oli Lore esimene koolipäev ning ta tuli sellega väga hästi toime. 

Enne kooli käis Lorel väike töövari Kosmoses, nimelt õde Love. Neil oli nii palju tegemist omavahel, kuigi lõpuks olid mõlemad üsna väsinud. Selleks, et nad enne kooli natuke magaksid ka, siis lõpuks eraldasin neid. Sest kui Love läks oma puuri magama, siis Lore arvas, et mõistlik oleks kaissu hüpata ja veel veidi mürada. Lõpuks nad siiski tunnike magasid ning kontoris oli sel ajal haudvaikus.

Pisut varem läksime aga fuajeesse Liidiat ootama ning koerad tegid inimestele suhteliselt palju nalja. Lorel on kino juba väga selge ning peagi oli algamas IMAXi saalis film, kuid veel saali ei lastud ning kardinad olid ees. Seega Lore arvas, et näitab Love'le ka suurt saali ning jalutasid kahekesi väga tähtsate nägudega enne kliente sisse. 

Koolis õppisime mitmeid olulisi asju:
"Puurist välja lubamine" - tehes puuriukse lahti paned koera ette kohe vaikselt maiuse, et ta sealt välja ei tormaks. Seejärel tasapisi kutsud ta välja. (See harjutus on oluline, et koer peremehest enne nt õue ei tormaks, vaid ootaks luba)
"Nimi" - ehk kutsikat kutsudes eemaldud temast ning annad vaikselt maiust. Liikudes temaga vaikselt ringi saab talle salaja ka jalutusrihma külge panna.
"Keeruta" - maiust hoides teed randmega ringe ning koer järgneb käele. Seda harjutust tegime mõlema käega (erinevat pidi ringid).
"Tagurda" - Hoides kahes käes maiust ja jalad harkis (et koerale peale ei astuks), hakkad vaikselt koerale tagurdamist õpetama. See oli esimene harjutus, mis tundus raske, aga põhjus oli hoopis minus. Hoidsin maiust kas liiga madalal (Lore üritas lamada) või liiga kõrgel (koer istus), kui aga käed õigel kõrgusel olid, siis tuli ka tagurdamine väga hästi välja. 
"Kutsumine" - seda harjutust peaks tegema kahekesi ning üks hoiab koera rihmast teine näitab maiust ja hakkab selg ees liikuma ning koera kutsuma (tuleb palju ja kõva häälega hüüda) ning siis laseb teine rihmast lahti ja koer saab omaniku juurde joosta.
"Koht" - Näitad koerale toitu ning paned selle puuri/pessa/transpordikotti vms ja ütled, siis vastava nimetuse. Seejärel hakkad veel sinna toitu "viskama" (käest ei tohi anda) ning kordad siis vastavat sõna. Kuna me kasutame päris palju transpordikotti, siis täna ma harjutasin temaga "kotti" minekut ning see tuli tal samuti hästi välja. Isegi nii hästi, et kui me harjutamised lõpetasime hüppas ta kotti magama. 

Koolis pidime harjutuste vahepeal ka mängima, kuid see Loret üldse sel hetkel ei huvitanud. Tal oli ilmselt kõht nii tühi, et ta oleks võinud toidu nimel ükskõik mida teha :) 

Pärast kooli läksime kutsikatega jalutama ning transpordipuuri pannes keeras ta kohe magama ning ka kodus oli väga vaikne pärast. Koju jõudes tuli ta korraks puurist välja, kallistas hetkeks Otti ning läks toidukausi juurde sööki otsima. Pärast sööki  magas ta aga mõnuga edasi ning hommikune äratus oli ka alles 7:15! Kuue paiku ärkasin ise, et vaadata, kas koer ikka magab ning olin ülimalt üllatunud. Tema magusa une ajal panin talle ka puugirohu ära ning 29. mai pean seda kordama. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar